Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Buty – 10 wskazówek pozbyć się przykrych zapachów!

Podziel się

Ciepło, pot i bakterie: oto mieszanka, która powoduje „zespół śmierdzącego trampka”! Nawet jeśli wiemy, że nasze stopy mogą cierpieć z niektórymi z nich, nie możemy się oprzeć najnowszym trendom: od balerin do trampków, od modnych trampków do butów taty, ale także ponadczasowych małych płóciennych trampków. I jak tylko je pokochasz, nie chcesz nosić niczego innego poza nimi. Ale rzecz w tym, że po całym dniu buty się przegrzewają i trzeba się nimi opiekować, aby nie zamieniły się szybko w śmierdzącą kulę.

Wskazówka 1: podeszwy

Łatwiej wślizgnąć się do butów niż do płaskich sandałów, są one prostą i skuteczną barierą pochłaniającą nadmiar potu, który powoduje nieprzyjemne zapachy. Czy powinniśmy również zaznaczyć, że ta sztuczka działa tak długo, jak długo regularnie zmieniasz podeszwy?

Wskazówka 2: wentylacja

Każdej nocy, gdy wrócisz do domu, nie czekaj na to, by pozbyć się butów: nie tylko twoje stopy powiedzą ci dziękuję, ale też twoje buty w końcu będą miały szansę na oddychanie. A jeśli możesz, daj im duży powiew świeżego powietrza, zostawiając je na balkonie lub parapecie na około godzinę.

Wskazówka nr 3: daj butom odpocząć

Twoja babcia pewnie już ci mówiła: nosząc tę samą parę butów dzień po dniu, przyspieszasz jej proces starzenia się… i nieprzyjemne zapachy, które z tym związane! Niezależnie od tego, jaki jest Twój ulubiony model buta, ogranicz się do noszenia go co najwyżej co drugi dzień.

Wskazówka nr 4: nigdy nie noś trampków bez skarpetek!

W skali smrodu, trampki często znajdują się na szczycie list przebojów. W zimie nigdy nie przyszłoby nikomu do głowy, aby poślizgnąć się boso w parze trampków, ale w lecie, historia nie jest taka sama. Oczywiście, noszenie trampków przez cały rok jest fajne… ale może prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii i grzybów. Więc, trampki = minimalna ochrona skarpetek.

Wskazówka nr 5: soda oczyszczona na ratunek.

Przydatna zarówno w kuchni, jak i w łazience, soda do pieczenia jest również skuteczna w walce z przykrymi zapachami w butach. Aby było to skuteczne, należy posypać łyżeczką na podeszwy butów i pozostawić na noc. Soda oczyszczona ma magiczną moc pochłaniania nadmiaru wilgoci i eliminowania nieprzyjemnych zapachów.

Wskazówka nr 6: puder z talku.

To nie działa tylko na tyłek dziecka! Używany w taki sam sposób jak soda oczyszczona, talk w proszku redukuje zapachy już zainstalowane. Ale przede wszystkim, przed założeniem butów na dzień możesz posypać je bezpośrednio na stopy: cienka warstwa talku w proszku będzie działać jak parawan i ograniczy pocenie się. Bardzo, bardzo przydatne, gdy chcesz wyjść z pompami i sandałami.

Wskazówka nr 7: skórka z owoców cytrusowych.

Czy kiedykolwiek wykorzystywałaś pół cytryny umieszczonej w lodówce w celu oczyszczenia atmosfery? Całkiem skuteczne, prawda? Grejpfrut, cytryna czy pomarańcza, wszystkie trzy będą miały dokładnie taką samą magiczną moc pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, jeśli zadbasz o to, aby od czasu do czasu wsuwać ich skórki do wnętrza butów, kiedy ich nie nosisz. Będziesz mogła nawet uzyskać z nich przyjemny, lekko cierpki zapach.

Wskazówka 8: moc aromatycznych ziół.

Na szczycie listy najbardziej efektywnych roślin znajdują się lawenda, szałwia i herbata. Do Ciebie należy skomponowanie swojego ulubionego bukietu, który wsuwa się zapobiegawczo do wszystkich zamkniętych butów, aby ich zapach mógł się rozpraszać.

Wskazówka nr 9: rozpieszczaj swoje stopy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: kiedy wychodzimy z prysznica, czasami nie mamy czasu na dokładne wytarcie stóp.. Znasz te 5 minut, które należy poświęcić na podanie ręcznika między palcami, aby upewnić się, że są suche. Wilgotne stopy to raj dla rozmnażania się bakterii, które powodują przykry zapach.

Wskazówka nr 10: zamrażalnik.

Sportowcy znają zalety ekstremalnego zimna. Ale czy wiesz, że krótki pobyt w komorze zamrażalnika twojej lodówki również ogranicza pojawienie się przykrych zapachów. Z drugiej strony, unikaj wyrzucania swoich trampek lub balerin bez żadnej innej wcześniejszej ochrony lub ryzykujesz skażeniem całej zamrażarki.

Zostaw komentarz