Wpisz aby wyszukać

Moda i styl

Bielizna termoaktywna – czym się kierować przy zakupie?

Podziel się

Bielizna termoaktywna to niezbędna część garderoby każdej aktywnej osoby. Jej zadaniem jest zapewnić stałą temperaturę ciała i izolować od chłodu, zwłaszcza w zimowe miesiące, jak również skutecznie odprowadzać wilgoć i zapewnić odpowiednią wentylację. Rynek odzieżowy oferuje różnego rodzaju bieliznę dla aktywnych, np. dedykowaną do konkretnych dyscyplin sportowych czy przeznaczoną do noszenia w poszczególne pory roku.

Grubość bielizny termoaktywnej

Termoaktywna bielizna, np. oferowana w sklepie internetowym Allani, dostępna jest zarówno w wersji kobiecej, jak i męskiej. Odzież bieliźniana różni się między sobą, głównie materiałem, z jakiego została wykonana oraz grubością. Latem najlepiej sprawdza się lekka bielizna termoaktywna, która poprzez zawartość specjalnej mikrosiatki, zapewnia skórze swobodne oddychanie, a tym samym nie obciąża ciała. W miesiącach przejściowych, do wykonywania aktywności fizycznych na dworze najlepiej wybrać odzież średniej grubości, z kolei zimą – grubą, która skutecznie chroni przed chłodem i zapewnia stałą temperaturę ciała, nawet przy ujemnych temperaturach.

Bielizna termoaktywna dopasowana do wykonywanej aktywności fizycznej

Rynek odzieżowy oferuje również bieliznę przeznaczoną do wykonywania w niej określonych sportów, np.: do jazdy na rowerze sprawdzą się spodenki z wkładką, do biegania – modele dopasowane do ciała i odporne na zmienne warunki atmosferyczne czy na narty – bielizna o wysokich właściwościach termicznych, która skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci. Ciekawym rozwiązaniem jest również odzież bieliźniana wyposażona w specjalne ochraniacze na miejsca najbardziej narażone na kontuzje, takie jak: kolana, łokcie.

Materiał, z jakiego wykonywana jest bielizna sportowa

Większość modeli bielizny termoaktywnej wykonywana jest ze sztucznych materiałów, najczęściej poliamidu z dodatkiem elastanu, które zapewniają jej idealną gładkość, lekkość i dopasowanie do ciała. Materiały sztuczne lepiej chronią przed zimnem i odprowadzają wilgoć, a jednocześnie są elastyczne, co jest niezbędne, aby zapewnić sobie komfortowy trening. Osoby, które mimo wszystko chcą korzystać jedynie z naturalnych tkanin, mogą skorzystać z bielizny wykonanej z wełny merynosów bądź wełny z dodatkiem miękkiego kaszmiru.

Dlaczego warto nosić bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza zimą. Gdy temperatura powietrza jest bardzo niska, tego typu ochronna odzież bieliźniana świetnie izoluje zimno, przez co ciało zachowuje stałą temperaturę, nie przegrzewając się, ani nie wychładzając. Dodatkowo bielizna termoaktywna o właściwościach ogrzewających przyspiesza spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dlatego jest chętnie wybierana przez panie, które ćwiczą, aby się odchudzić. Odzież tego typu jest bardzo wygodna i o ile wykonana jest z dobrej jakości materiału, umożliwia komfortowe uprawianie różnego rodzaju aktywności, a dodatkowo zapewnia skórze swobodne oddychanie i skutecznie odprowadza wilgoć, przez co nie przykleja się nieestetycznie do ciała. Z kolei zimą zapewnia wygodne korzystanie z ulubionych aktywności, stanowiąc dodatkową warstwę ochronną przed zimnem oraz w razie upadku, nie powoduje przemoczenia skóry ciała, dlatego też chroni przed niechcianym przeziębieniem spowodowanym wychłodzeniem organizmu.

Zostaw komentarz