Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Bezpieczny transport chorych – czyli jaki?

Podziel się

Transport chorych to nie tylko transport karetką pogotowia. Zdarzają się sytuacje, że pacjent musi być przewieziony do szpitala lub ze szpitala, na badania czy zabiegi planowane. Wówczas warto skorzystać z prywatnego transportu chorych. Co zrobić, by transport był bezpieczny dla pacjenta?

Czego dotyczy transport chorych?

Transport chorych w Łodzi i każdym innym polskim mieście, ma na celu przewiezienie pacjenta z miejsca A do miejsca B. To przewóz pacjenta, wykonywany specjalistycznym ambulansem, wyposażonych w niezbędne akcesoria, ułatwiające opiekę nad chorym. W każdej sytuacji, gdy transport prywatnym samochodem czy komunikacją miejską jest zagrożeniem dla pacjenta, warto skorzystać z transportu medycznego. Z tego rodzaju transportu mogą skorzystać pacjenci, którzy nie wymagają kontynuowania lub podjęcia natychmiastowego leczenia ani nie posiadają dysfunkcji narządu ruchu, która uniemożliwiałaby korzystanie ze środków transportu publicznego w celu przejazdu na leczenie do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej.

Bezpieczny transport chorych, czyli jaki?

Zapewnienie bezpiecznego transportu do ośrodka zdrowia nie zawsze jest możliwe. Pomocne jest wynajęcie firmy, która świadczy usługi transportu chorych, na przykład Ambro-Med. Taka usługa powinna być przede wszystkim bezpieczna dla pacjenta. Powinna powinna odbywać się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Chory powinien znajdować się pod opieką wykwalifikowanego personelu. W zależności od stanu zaawansowania choroby, przy chorym powinni znajdować się sanitariusze, jak i w razie konieczności lekarz. Wykwalifikowani ratownicy medyczni, sanitariusze czy lekarze czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta w każdym stanie klinicznym, przez całą drogę monitorując jego stan zdrowia. Bezpieczny transport chorych, powinien odbywać się ambulansami przeznaczonymi do transportu pacjentów.

Z usługi może skorzystać każdy, to potrzebuje dotrzeć do placówki medycznej. Mogą to być seniorzy, pacjenci z niepełnosprawnościami i nie tylko. Podczas transportu pacjentowi mogą towarzyszyć bliscy.

Zostaw komentarz