Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Belgia – praca dla Ciebie!

Podziel się

Belgia, oprócz Wysp Brytyjskich i Niemiec, jest krajem do którego Polacy chętnie wybierają się w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to tzw. sezonówka, czy też praca na stałe, ważne, aby była legalna i oferowana przez ludzi uczciwych. Pytanie zatem gdzie jej szukać? O tym poniżej.

Zaufane agencje i portale internetowe – czyli kierunek praca Belgia

Szukając pracy w Belgii najlepiej zwrócić się do odpowiedniej agencji, których na rynku jest cała masa i żadna z nich nie może sobie pozwolić na oferty nieuczciwe. Oszustwo szybko wychodzi na jaw i później firma zajmująca się taką działalnością będzie musiała liczyć się z utratą zainteresowanych, a w konsekwencji zamknięciem. Można również poszukać na własną rękę, wpisując w przeglądarkę hasło „praca Belgia”. Co do tego, że pojawi się sporo ofert, nie ma wątpliwości. Polacy nadal uważani są za jednych z najlepszych pracowników w Europie, zwłaszcza jeśli chodzi o budownictwo. Pomocne w szukaniu zatrudnienia mogą okazać się również urzędy pracy, polskie, jak również belgijskie.

W jakich branżach Polacy mogą liczyć na zatrudnienie?

Jadąc do Belgii, Polacy mogą liczyć standardowo na zatrudnienie w branżach: budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, jak również w domach opieki. Wielu rodaków wybiera się tylko na tzw. sezonówki, pracując w fabrykach, magazynach lub też rolnictwie. Ale to jeszcze nie wszystko. Polacy po studiach, ze znajomością języków obcych mogą również liczyć na o wiele lepsze stanowiska np. jako informatycy, lekarze, prawnicy itp.

Zarobki w Belgii

Zarobki w Belgii uzależnione są oczywiście od branży, w której pracujemy. Dobra wiadomość to taka, że minimalne wynagrodzenie w tym kraju to dokładnie 1501 euro brutto miesięcznie. Specjaliści w danych branżach np. budowlanej mają szanse na znacznie więcej. Choć w tym kraju można liczyć na znacznie wyższe zarobki niż w Polsce, to niestety ogromną cześć pensji pożerają wysokie koszty utrzymania. Wynajęcie pokoju lub mieszkania oscyluje w granicach 300 – 600 euro miesięcznie, a wydatki na jedzenie to jakieś 400 euro miesięcznie.

Następny artykuł

Zostaw komentarz