Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Basen – dlaczego warto regularnie pływać?

Podziel się

Pływanie to aktywność, która pobudza całe ciało do pracy, a więc pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki oraz zdrowie. Jednak na basen warto chodzić nie tylko na pływalnię. Jakie hotele uzdrowiskowe oferują zajęcia na basenie? Komu poleca się turnus rehabilitacyjny?

Hotele z basenem – czy warto się na nie zdecydować?

Hotele z możliwością skorzystania z pływalni cieszą się dużą popularnością, szczególnie w uzdrowiskowych miejscowościach. Regeneracja i wypoczynek to wszystko, co można znaleźć m.in. w miejscu takim jak basen w Lądku-Zdroju.

Poza relaksującym wypoczynkiem w SPA można uczestniczyć także w zajęciach na basenie, które poprawią koordynację ruchową pływającego. Co najważniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać, by skorzystać z takiej oferty.

W takim przypadku można wziąć udział w zajęciach z aqua aerobiku. Dodatkowo w hotelach z basenem w Lądku-Zdroju goście są pod stałą opieką m.in. ratownika.

Dla kogo turnus uzdrowiskowy z pływaniem?

Turnusy rehabilitacyjne w Lądku-Zdroju z możliwością skorzystania z basenu są przeznaczone dla osób, które borykają się z np. niepełnosprawnościami. Jednak z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy pragną poprawić kondycję swojego ciała.

Wobec tego idealną opcją jest wybór hydroterapii, czyli kąpieli solankowych. W ten sposób można się łatwo zrelaksować, a dodatkowo zanurzyć ciało w wodzie z odżywiającymi skórę składnikami mineralnymi.

Jakie korzyści z regularnego chodzenia na basen?

Regularne pływanie uznaje się za trening aerobowy, który wzmacnia wszystkie partie ciała. Pozytywnie wpływa również na koordynację ruchową i sylwetkę.

Pływanie jest czynnością, którą zaleca się np. osobom chorym na nadciśnienie czy cukrzycę. To sport dla każdego, dlatego że nie obciąża wybranych partii ciała, jak m.in. dzieje się to podczas biegania. Dodatkowo osoby, które nie potrafią pływać, mogą wybrać aerobik wodny.

Z basenu może korzystać każdy i to niezależnie od wieku. W tym jednak warto odwiedzić np. hotel z basenem, który oferuje również liczne zabiegi SPA.

 

Zostaw komentarz