Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Barman na wesele – czy warto go zatrudniać?

Podziel się

Drinkbary są teraz obecne na wielu weselach. Gdy również niedługo organizujecie własne przyjęcie weselne i zastanawiacie się nad tym, czy zorganizować na nim drinkbar, przeczytajcie nasz poradnik!

Czym zajmuje się barman na weselu?

Barman weselny to osoba, która podaje napoje alkoholowe gościom na przyjęciu weselnym. Odpowiada za zarządzanie barem, miksowanie drinków oraz zapewnienie profesjonalnej obsługi wszystkich gości.

Zwykle barman na wesele – https://mobilni-barmani.pl/barman-na-wesele-cena/ jest usługą zamawianą dodatkowo. Przyjeżdża on wtedy na miejsce wraz z własnym barem, dlatego też z jego usług można skorzystać praktycznie w każdym lokalu, a także podczas organizacji przyjęcia w plenerze.

Jakie alkohole może serwować barman weselny?

Zamówienie drinkbaru na wesele może być okazją, by goście zakosztowali w wielu typach drinków. Barman na wesele może przygotować różnorodne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym między innymi:

  • Koktajle klasyczne (np. martini, mojito, margarita),
  • Napoje specjalne (np. autorskie koktajle czy drinki dopasowane tematycznie do wesela),
  • Napoje bezalkoholowe (np. bezalkoholowe drinki przeznaczone dla dzieci, osób niepijących).

Konkretne drinki przygotowywane przez barmana weselnego zależą od preferencji Pary Młodej, tematyki wesela i konkretnych życzeń gości, dlatego też drinkbar na weselu to szansa, aby zakosztować w wielu wyśmienitych kompozycjach.

Drinkbar na wesele – jak wygląda?

Drinkbar przeznaczonym na wesele może mieć różny wygląd w zależności od stylu i tematyki wesela, ale zazwyczaj zawiera poniższe rodzaje elementów:

  • Lada barowa lub stół, przy którym barman przygotowuje i podaje napoje.
  • Naczynia szklane (np. szklanki, kieliszki) do serwowania napojów.
  • Napoje alkoholowe, syropy i dodatki do sporządzania koktajli.
  • Napoje bezalkoholowe (np. napoje gazowane, soki, woda) dla osób niepijących alkoholu.
  • Narzędzia do drinków, w tym do mieszania i serwowania napojów, takie jak shakery, muddlery, sitka i wiaderka do lodu.
  • Elementy dekoracyjne, takie jak kwiaty, światła i oznakowanie, pasujące do ogólnego wystroju ślubu.

Ogólny wygląd drinkbaru powinien być zachęcający, profesjonalny, a także powinien być on dobrze zorganizowany, aby zapewnić gościom przyjemne wrażenia.

Posiadanie drinkbaru podczas wesela może zatem wpłynąć na stworzenie podczas przyjęcia pozytywnej atmosfery i zapewnia gościom wygodny sposób na cieszenie się wydarzeniem przy ich ulubionych drinkach.

Zamówienie barmana na wesele może być zatem bardzo dobrym wyborem, gdy celem jest pełne zadowolenie gości oraz dobra zabawa!

Zostaw komentarz