Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Balony dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Podziel się

Kupując nawet tak niepozorną rzecz, jak balonik z helem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Postaram się pokrótce objaśnić kilka podstawowych zasad i rzeczowo je uzasadnić. Mam wielką nadzieję, że porady te pozwolą zaopatrzyć się w baloniki odpowiednie dla dziecka i pozwolą mu dłużej się nimi cieszyć.

Balony gumowe.

Kupując dziecku balony gumowe z helem warto zapytać sprzedawcy czy uszczelnia takie balony żelem do tego przeznaczonym i jak długo przewiduje ich czas unoszenia się. Jeśli powie, że powinny unosić się około tygodnia to dobra informacja. Balony od tego sprzedawcy są dobrej jakości i stosuje dobry uszczelniacz. Zapewne takie BALONY DLA DZIECKA są napełniane czystym helem. Dodatkowo powinniśmy zapytać, czy oferowane balony posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa wymagane na terenie UE. Pamiętajmy, że balony nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia, spowodowane jest to faktem, iż po pęknięciu, z balonika zostaje mały element, który może być połknięty.

Balony foliowe z bohaterami bajek.

I tu należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim zapytajmy sprzedawcę, jakiej firmy jest to balonik. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma telefon i łatwo może sprawdzić, czy dana firma należy do czołowych producentów, czy może stawia na cenę kosztem jakości. Warto wybierać balony z wykupioną licencją na daną postać. Sprawia to, że bohater naszego dziecka wygląda tak jak w oryginalnej bajce, posiada te same numery lub taki sam kostium, a nie jest tylko czymś, co go przypomina. Dodatkowo uczymy w ten sposób nasze dzieci uczciwości. Oczywiście takie balony są nieco droższe, ale pamiętajmy, że twórcy bajek, które są uwielbiane przez nasze dzieci nie robią tego tylko z czystej pasji a chcą też na nich zarobić.

Balony w kształcie zwierzątek.

Tu także najlepiej zapytać o producenta takich balonów. Zwróćmy także uwagę czy jest on ładnie wykonany. Balon dla dziecka ni musi wyglądać jak oryginalne zwierzę spotykane w naturze. Logiczne jest, że może się uśmiechać lub mieć nieco bardziej przyjazne i wesołe oczy. Takie drobne zmiany sprawiają, że dzieci widzą w balonowym zwierzęciu dobrego kompana zabaw. Pamiętajmy także o przywiązaniu balona do rączki dziecka. Często dzieci się przed tym wzbraniają, ale zazwyczaj kończy się to tak samo, czyli balonik ląduje w koronach drzew lub odlatuje ku słońcu. Pomijając aspekt ekologi, to balonik taki kosztuje kilkadziesiąt złotych i po prostu szkoda go stracić w ten sposób.

Dekoracja na urodziny dziecka.

Specyficzną okazją, kiedy kupowane są balony z helem dla dzieci są ich urodziny. Najpopularniejsze są wtedy zakupy gdzie kupowany jest balon cyfra z helem i kilka baloników do stworzenia kompozycji. Baloniki w kształcie cyfry dostępne są w kilkunastu kolorach do wyboru. Mają czasami wzorki w postaci kropek lub są połączeniem cyferki i zwierzaka. Można zamówić takie balony z helem, samemu je napompować lub zlecić stworzenie kompozycji w firmach zajmujących się takimi zamówieniami. Na terenie np. Warszawy jest kilka takich firm, które na dobrym poziomie stworzą odpowiednią kompozycję.

Balony na chrzest i komunię.

Dekoracje na uroczystości religijne powinny być skromne i nie przyćmiewać duchowego wymiaru tego wydarzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z dziećmi i dobrze zapewnić im odpowiednią oprawę takiego wydarzenia, które zapewni im dobry humor i nastrój odpowiedni do wieku. Odradzam tu balonów stricte z nadrukami z krzyżem itp. Raczej radzę skupić się na balonach białych, srebrnych i odpowiednio dla chłopca błękitnych a dla dziewczynki jasnoróżowych. Taki dobór kolorów nie zaburzy całej powagi uroczystości a pomoże np. podczas robienia zdjęć pamiątkowych, gdzie balony z helem będą stanowiły ładne tło do zdjęć.

Balony dla dziecka są wspaniałą zabawką. Chyba każdy z nas pamięta swojego pierwszego balonika, wesoło unoszącego się nad głową. Myślę, że nie powinniśmy odbierać tej przyjemności naszym dzieciom. Ceny za takie baloniki startują od około 4 zł za baloniki gumowe więc nie są to straszne wydatki i zapewne każdego stać, aby zafundować taką zabawkę dziecku.

Tags:

Zostaw komentarz