Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Badanie tężyczki – jak przebiega?

Podziel się

Wszelkie choroby układu mięśniowego oraz kostnego są naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż te oba układy działają jako szkielet i fundamenty dla pozostałych układów. Jedna z groźnych chorób to tężyczka. Jak przebiega badanie tężyczki i gdzie może zostać wykonane?

Gdzie wykonywane jest badanie tężyczki?

Chcąc zapisać się na badanie tężyczki w Gdańsku wybór będziemy mieć dosyć spory, gdyż to badanie wykonywane jest w naprawdę wielu gabinetach, które zajmują się wszelakiego typu dolegliwościami, które dotyczą układu mięśniowo-kostnego. Oczywiście to nie jedyny wymóg, gdyż taki gabinet musi być również wyposażony w odpowiedni sprzęt.

Mowa tu o specjalnych elektrodach igłowych, które są umieszczane w pacjencie. Gabinet, w którym można wykonać badanie tężyczki z grupy badań EMG to gabinet Dobra Diagnostyka, który znajdziemy w Trójmieście. Jest on obecny zarówno w Gdańsku, jak i w Gdynii.

Jak przebiega badanie tężyczki i czym ona jest?

Tężyczka jest chorobą układu mięśniowego. Powstaje ona w wyniku wystąpienia niedoborów magnezu oraz wapnia. Powoduje dość nieprzyjemne dla chorego symptomy takie jak na przykład bóle głowy, permanente zmęczenie, wahania nastroju i drażliwość oraz potliwość. Wiele osób nie utożsamia ich jednak z tężyczką, co jest błędem, gdyż wystarczyłaby odpowiednia profilaktyka, a następnie leczenie, by poradzić sobie z tą chorobą. Jest to o tyle ważne, że objawy mogą być znacznie gorsze. Mowa tu na przykład o bardzo silnych skurczach rąk i nóg, czy nawet mięśni krtani, które są w stanie uniemożliwić oddychanie.

Samo badanie tężyczkowe rozpoczyna się od ułożenia pacjenta w pozycji leżącej. Wtedy lekarz zakłada mu dwie opaski. Jedną opaskę uciskową na ramię i drugą opaskę uziemiającą na nadgarstek. Przez pierwsze 10 minut pacjent czeka na wkłucie malutkiej igły z elektrodą. W trakcie 10 minut wykonuje sie także głębokie oddychanie, które przeypomina nieco hiperwentylację. Następnie pomiędzy kciuk, a palec wskazujący wkłuwana jest malutka igła, która zbierze najważniejsze pomiary.

Zostaw komentarz