Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Autolaweta – czym się kierować przy jej wyborze?

Podziel się

W wielu przypadkach zachodzi konieczność skorzystania z lawety. Może to być odpowiednio przystosowany samochód typu bus lub profesjonalna autolaweta od pomocy drogowej. Wybór lawety uzależniony jest od potrzeb, czyli ogólnie od sytuacji. Pomoc drogowa dysponuje różnymi pojazdami wyposażonymi w sprzęt naprawczy.

Autolaweta – z jakiej warto skorzystać?

Odpowiednia do potrzeb autolaweta w Białymstoku może ułatwić dostarczenie uszkodzonego pojazdu np. do serwisu. Jako lawety używane są samochody z niezbędnym przystosowaniem i oczywiście udźwigiem. Autolawety nie mogą być przypadkowymi autami – wiele z nich to specjalne modele np. Citroen Jumper.

Mając wybór, warto skorzystać z jak najlepszej lawety, dostosowanej rozmiarami do auta, które będzie przewożone. Największe trudności mogą mieć osoby wykorzystujące samochody dostawcze. Ich masa utrudnia użycie lawety, ale np. pomoc drogowa posiada we flocie modele gwarantujące powodzenie akcji.

Awaria na drodze a autolaweta

Większość kierowców nie ma zbyt dużego wyboru, bo problem dotyczący awarii pojazdu pojawia się nagle. Wtedy warto zdecydować się na usługi dostępne najbliżej albo dotyczące konkretnej drogi. Można też sprawdzić, gdzie jest dostępny wynajem busów na terenie Białegostoku i zorganizować sobie w ten sposób auto zastępcze.

Najlepsze możliwości co do lawetowania zapewnia pomoc drogowa – ich pojazdy mogą nawet przyjąć samochody dostawcze o sporej masie. Dodatkową zaletę stanowi wyposażenie. Możliwe jest udzielenie wstępnego wsparcia zanim jeszcze pojazd będzie dowieziony do warsztatu.

Laweta a wynajem busów na terenie Białegostoku

W przypadku trudności ze znalezieniem najbliższej czynnej pomocy drogowej można zgłosić się do wypożyczalni pojazdów dostawczych. Niektóre modele dostawcze w Białymstoku cechuje odpowiednia ładowność, by można było umieścić w części tylnej auta inny pojazd. Oczywiście bez wyposażenia nie będzie to możliwe.

Podsumowując, wybór lawety dla wielu kierowców wiąże się głównie z kryterium dostępności. Jeśli czasu jest więcej, warto zdecydować się na pojazd wysokiej jakości, odpowiednio wyposażony i gwarantujący bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz