Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Auto klimatyzacja Poznań. Kiedy przydaje się sprawna auto klima?

Podziel się

Wiosna, lato, jesień, zima – w Poznaniu sprawna klimatyzacja samochodowa przydaje się o każdej porze roku. Niezależnie czy poruszamy się wyłącznie po mieście, czy codziennie pokonujemy setki kilometrów z miasta do miasta, prawidłowo funkcjonująca auto klimatyzacja zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo jazdy. Właśnie dlatego jej regularne serwisowanie jest kluczowe. W  jakich porach roku klimatyzacja szczególnie przydaje się mieszkańcom Poznania?

Sprawna auto klimatyzacja w Poznaniu. Kiedy się przydaje?

W różnych miesiącach klimatyzacja samochodowa ma różne zastosowanie. Jej dobroczynny wpływ docenią użytkownicy niezależnie od pory roku panującej za oknem. W Poznaniu i w innych polskich miastach punktów i warsztatów do przeprowadzenia serwisu klimatyzacji jest wiele. Sprawia to, że ceny nie różnią się znacznie, podobnie jak sam standard usług. Patrząc na kilka losowych serwisów widać jednak, że ceny w okolicy dużych miast takich jak Poznań, są niższe niż w samym centrum. Puszczykowo, Mosina czy Luboń pełne są punktów zajmujących się profesjonalnym serwisowaniem układów auto klimy, a równocześnie wykonująca te usługi taniej. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza, że dojazd do nich nie zajmuje wiele czasu.

Wiosna – filtr kabinowy w służbie alergikom

Wiosną sprawny układ klimatyzacji przede wszystkim pomaga alergikom. Filtr kabinowy, będący ważną częścią auto klimatyzacji,  zatrzymuje pyłki roślin, kwiatów i drzew przed dostaniem się do wnętrza kabiny samochodu. Sprawia to, że alergicy dużo lepiej czują się w środku auta, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo prowadzenia przez nich pojazdu. W końcu nie ma nic, co bardziej rozkojarzy kierowcę niż silny ból głowy czy piekące oczy.

Wiosna to także miesiąc kiedy zaleca się przeprowadzenie okresowego serwisu klimatyzacji auta. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przygotowanie do sezonu letniego, kiedy w pełni korzysta się z układu chłodzenia, mniejsze niż w sezonie kolejki do serwisów i warsztatów zajmujących się diagnostyką, naprawą i uzupełnianiem czynnika chłodzącego oraz niższe ceny wymienionych usług podczas wiosennych miesięcy.

 Wszystko to sprawia, że to właśnie wiosną najlepiej wykonywać regularny serwis auto klimatyzacji samochodu.

Lato – przyjemny chłodek z auto klimatyzacji

Lato to oczywiście pora roku, którą wszyscy kierowcy z Poznania dobrze znają i podczas której niejednokrotnie klimatyzacja auta pozwala przetrwać kolejny dzień. Słoneczna pogoda podczas takich miesięcy jak czerwiec, lipiec czy sierpień to przyjemność jedynie dla mieszkańców, którzy mogą skryć się w cieniu drzew czy poplażować na jednym z pod poznańskich jezior. Dla kierowców z Poznania lato to zwykle czas intensywnych remontów w mieście, a tym samym korków. Przy żarze lejącym się z nieba, kabina samochodu zamienia się w swoistą mikrofalówkę. Sprawna auto klimatyzacja daje komfort podróży, przy której nawet długotrwałe stanie w sznurze samochodów będzie znośne.

Jesień i zima – walka z parującym szybami

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że okres jesiennych przymrozków i sama zima to czas kiedy klimatyzacja powinna być w pełni sprawna. Rzadko który poznaniak uruchamia auto klimatyzację zimą, a to poważny błąd. Tylko regularnie działający układ zachowa pełna sprawność. Zimniejsze miesiące to również okres kiedy kierowcy z Poznani i całej polski zmagają się z parującymi szybami. Sprawdzona metodą na odparowanie jest użycie klimatyzacji zamiast ogrzewania szyb.


Wpis sponsorowany przygotował z serwis klimatyzacji samochodowej PROserwis Andrzejewscy – profesjonalna auto klimatyzacja Poznań i okolice. Zapraszamy na okresowe czyszczenie i napełnianie klimatyzacji mieszkańców aglomeracji poznańskiej m.in miejscowości takich jak Puszczykowo, Mosina czy Luboń.

Zostaw komentarz