Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Aparat na bezdech senny – jak działa?

Podziel się

Bezdech senny potrafi być niezwykle uciążliwym schorzeniem. Ogromną ulgę może przynieść w tym przypadku specjalny aparat na bezdech senny.

Aparat na bezdech senny – kiedy będzie najbardziej przydatny?

Bezdech senny jest schorzeniem, którego większość z nas nawet nie zauważa. Ma to oczywiście związek z faktem, iż występuje ono najczęściej – rzecz jasna – w momencie kiedy śpimy. Tym bardziej warto wiedzieć o tym, że bezdech senny potrafi być naprawdę groźny dla naszego życia. Przy takim schorzeniu w trakcie snu, czasem nawet kilkukrotnie w ciągu nocy, tkanki miękkie gardła zapadają się, co wywołuje przerwy w oddychaniu. Powoduje to mikrowybudzenie w momencie, gdy organizm zauważy, że coś jest nie tak i nie otrzymał partii świeżego powietrza. Takie przebudzenia znacznie wpływają na jakość naszego snu i sprawiają, że odpowiednia regeneracja naszego organizmu nie może przebiegać niezachwianie. To właśnie dlatego takie urządzenia, jak aparat na bezdech senny, mogą naprawdę zmienić nasze funkcjonowanie.

Aparat na bezdech senny i zasada jego działania

Aparat CPAP, bo tak brzmi jego profesjonalna nazwa, posiada prostą, aczkolwiek wyjątkowo skuteczną metodę działania. Urządzenie to bowiem generuje w całym układzie oddechowym dodatkowe ciśnienie, co sprawia, że tkanki miękkie gardła nie są w stanie się zapadać. Tym samym eliminowana jest główna przyczyna bezdechu sennego, a także uciążliwe chrapanie. Sam aparat posiada o wiele mniej skomplikowaną konstrukcję niż chociażby wózki inwalidzkie elektryczne – system zewnętrzny, rurka oraz maska. To wszystko!

Jak najlepiej zaopatrzyć się w aparat na bezdech senny?

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego aparatu, który pozwoli ci na skuteczną walkę z bezdechem sennym, zdecydowanie warto jest sprawdzić stronę producenta tego typu urządzeń. Znajdziesz tam wiele różnych rodzajów i modeli aparatów CPAP, dzięki czemu wybierzesz najlepszy z nich w stosunku jakości do ceny. O radę możesz również poprosić lekarza, który stwierdził u ciebie bezdech senny.

Zostaw komentarz