Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Angielski dla firm – rodzaje kursów językowych dla klientów biznesowych

Podziel się

Klienci biznesowi bardzo często decydują się obecnie na korzystanie z oferty kursów językowych dla swoich pracowników. Jakie z nich są aktualnie dostępne w szkołach językowych?

Standardowe kursy angielskiego dla firm

Najczęściej angielski dla firm jest wybierany w formie kursu standardowego, który jest podobny do kursu w szkole, natomiast uzupełniony jest on również o dodatkowe sekcje dotyczące angielskiego biznesowego, czyli kładzie on nacisk na słownictwo, formy językowe używane najczęściej w firmach.

Takie kursy językowe są bardzo popularne wtedy, gdy pracownicy firmy nie znają jeszcze angielskiego albo też ich poziom znajomości tego języka jest niski. Dzięki wykorzystaniu kursów standardowych dostępnych już od najniższego poziomu zaawansowania mogą oni zdobyć nowe kompetencje językowe.

Specjalistyczne kursy angielskiego dla klientów biznesowych

Dla pracowników konkretnych branż szkoły nauki języka angielskiego przygotowały specjalne rodzaje kursów – są one określane jako kursy specjalistyczne i skupione są na rozwoju konkretnych umiejętności językowych w ramach danej branży.

Taki angielski dla firm oferowany jest między innymi w ramach kursów dla prawników, ekonomistów, lekarzy, aby wspomnieć tylko o paru profesjach. Kursy te skierowane są do osób, które mają określone umiejętności językowe już na średniozaawansowanym czy nawet zaawansowanym poziomie.

Konwersacyjny angielski dla firm

W wielu branżach bardzo duże znaczenie ma umiejętność sprawnej rozmowy w języku obcym, na przykład z klientami albo kontrahentami firmy. W takim przypadku dobrym wyborem jest angielski dla firm w formie kursów konwersacyjnych.

Takie kursy mogą być prowadzone w różnych formach, na przykład z lektorem angielskiego, ale też z native speakerem, który posługuje się angielskim jako językiem ojczystym dla niego. Kursy te duży nacisk kładą na aktywność uczestników, dlatego skupiają się one głównie na konwersacjach.

Kursy angielskiego przygotowujące do egzaminów

Aby uzyskać certyfikat językowy potwierdzający znajomość danego języka obcego, na przykład angielskiego, trzeba wcześniej zaliczyć odpowiedni egzamin językowy. W takim przypadku wsparciem może być również odpowiedni angielski dla firm w formie kursu, a dokładnie kursu przygotowującego do egzaminu.

Wobec tego kursy językowe dla firm oferowane są w wielu wariantach. Można korzystać z nich w siedzibach szkół językowych, ale również lektor albo native speaker może prowadzić wtedy zajęcia bezpośrednio w firmie lub też można zdecydować się na angielski dla firm przez internet.

Zostaw komentarz