Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Angielski czy chiński – którego języka warto się uczyć?

Podziel się

Język angielski od dawna wiedzie prym popularności. Ze względu na wzrost znaczenia na runku światowym Chin, mowa tego kraju staje się coraz bardziej powszechnym sposobem na znalezienie dobrze płatnej pracy. Nasuwają się więc pytania: Znajomość którego języka daje gwarancję lepszej przyszłości zawodowej? W naukę której mowy warto inwestować?

Czy znajomość chińskiego jest przydatna?

Język chiński uznawany jest za jeden z najtrudniejszych mów świata. Sporym problemem dla początkujących jest nauka samego pisma, składa się ono z kilkudziesięciu tysięcy znaków, a wciąż tworzone są nowe słowa i ich symbole. Ze względu na rosnące znaczenie tego języka, jego znajomość daje wiele możliwości. Z roku na rok Chiny stają się coraz bardziej pożądanym partnerem biznesowym. Posługiwanie się jego rodzimym językiem zapewnia znacznie wyższe wynagrodzenie i ciekawą pozycję na rynku pracy.

Czy Chińczycy znają język angielski?

Okazuje się, że na chińskich ulicach nie zawsze udaje się znaleźć kogoś, kto mógłby skomunikować się z turystami po angielsku. Oczywiście interakcje te są znacznie łatwiejsze do osiągnięcia z młodzieżą czy wykształconą częścią społeczeństwa, która potrafi się komunikować nawet w kilku językach. W kontaktach biznesowych możemy więc liczyć na pertraktacje odbywające się przy pomocy mowy pochodzącej z Wysp Brytyjskich. Umiejętność posługiwania się ojczystą mową Chińczyków, z pewnością jednak zapunktuje u potencjalnego partnera biznesowego i pomoże wybić się na rynku pracy.

Język angielski – czy dalej popularny?

Popularność języka angielskiego wciąż nie ma sobie równych i szybko się to nie zmieni. Mowa ta łączy już znaczną część narodowości, dlatego jego znajomość ciągle jest podstawą. Nie znaczy to jednak, że na jego nauce należy poprzestać. Obecnie pracodawcy wymagają znajomości więcej niż jednego języka obcego. Warto więc rozejrzeć się za dodatkową mową, która pomoże w uzyskaniu dobrze płatnej pracy. Warto jednak najpierw opanować do perfekcji podstawę języka angielskiego, w czym pomocna będzie szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Zostaw komentarz