Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Obroże owadobójcze dla psów – dlaczego warto na nie postawić?

Podziel się

Owadobójcze obroże dla psów cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli czworonogów. Nic w tym dziwnego. Zapewniają pupilom ochronę przed pchłami i kleszczami, które mogą wyrządzić sporo krzywdy. Sprawdź, dlaczego warto na nie postawić.

Pchły i kleszcze to najgorsi wrogowie Twojego psa

Pchły i kleszcze to mogą powodować poważne problemy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego zwierzęcia, dlatego należy robić wszystko, aby trzymać te szkodniki z dala od swojego pupila.

Zarówno pchły, jak i kleszcze przenoszą choroby, które stanowią realne zagrożenie dla życia zwierząt. Te dokuczliwe insekty mogą przenosić śmiertelne choroby, takie jak borelioza, gorączka plamista Gór Skalistych i babeszjoza. W niektórych przypadkach inwazje pcheł i kleszczy mogą również powodować poważne reakcje alergiczne.

Co gorsza, część chorób może przenieść się ze zwierzęcia na człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby unikać nieprzyjemnego spotkania z tymi insektami.

Co to jest obroża owadobójcza?

Sposobów na walkę z kleszczami i pchłami jest przynajmniej kilka – na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają uniknąć ryzyka z ugryzieniem przez insekty. Jednym z nich jest obroża owadobójcza dla psów. To specjalny rodzaj obroży stosowanej w celu ochrony psa przed wszelkiego rodzaju owadami. Z zewnątrz nie różni się ona od klasycznej obroży – posiada jednak specjalną cechę, dzięki której jest skuteczniejsza od zwykłych odpowiedników.

Dlaczego warto postawić na obroże owadobójcze dla psów?

Obroże owadobójcze dla psów są specjalnymi obrożami, które zostały opracowane wyłącznie w celu ochrony Twojego zwierzęcia przed pchłami, kleszczami i innymi pasożytami. Składnikiem aktywnym w tych obrożach jest permetryna, która jest rodzajem środka owadobójczego, który uniemożliwia owadom oddychanie, skutecznie zabijając je w momencie kontaktu.

Poza zwalczaniem pcheł, obroże te mogą być również stosowane do odstraszania innych szkodników, takich jak mrówki, pająki, mrówkojady i wszy.

Zostaw komentarz