Wpisz aby wyszukać

Aktualności

5 zalet kupowania mieszkań z rynku pierwotnego

Podziel się

Jeżeli chcesz zakupić mieszkanie, to w pierwszej kolejności będziesz musiał określić, czy jesteś zainteresowany lokalem z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Zakup nowego mieszkania to szereg korzyści, o których przeczytasz poniżej.

1. Wyższa wartość rynkowa mieszkania

Średnia cena za metr kwadratowy w nowym budownictwie we Wrocławiu pod koniec ubiegłego roku wyniosła 6 241 zł [1], podczas gdy za metr kwadratowy w starym budownictwie trzeba było zapłacić 5400 zł [2]. Ceny w dalszym ciągu rosną, bo klientów przybywa. Jeżeli zatem zakupisz nowe mieszkanie we Wrocławiu, a w przyszłości zdecydujesz się na jego sprzedaż, uzyskasz dobrą cenę.

Nowe mieszkania we Wrocławiu  powstają w różnych lokalizacjach. Zamieszkasz w pobliżu centrum, jeżeli zdecydujesz się na mieszkanie na osiedlu Promenady Wrocławskie lub Dorzecze Legnickiej. Jeżeli szukasz lokalu w spokojnej okolicy, ale z dobrym dojazdem do centrum, zainteresuj się realizacją spółki Vantage Development – Kameralna Klecina.

2. Rękojmia, gwarancja i brak remontów

Mieszkania w starym budownictwie najczęściej są do gruntownego remontu lub odświeżenia. Choć sprzedawca odpowiada za ewentualne wprowadzenie Cię w błąd, to jednak nie udzieli Ci rękojmi na ukryte wady. Nowe mieszkania we Wrocławiu są objęte rękojmią. Oznacza to, że deweloper będzie musiał usunąć wady, jeżeli takie zostaną ujawnione podczas korzystania z mieszkania.

W nowych budynkach nie trzeba przeprowadzać remontów. Nie ma też obawy o to, że trzeba będzie wymienić przeciekający dach czy remontować części wspólne. To przekłada się nie tylko na komfort mieszkania, lecz także niższy czynsz.

3. Banki chętnie finansują zakup nowych mieszkań

Czy wiesz, że kupując nowe mieszkania we Wrocławiu masz większą szansę na kredyt hipoteczny? Jeżeli nie zgromadziłeś wystarczającej kwoty na koncie oszczędnościowym, aby nabyć nieruchomość, ta informacja może być dla Ciebie bardzo istotna. Banki zdają sobie sprawę z tego, że cena rynkowa mieszkań w nowych budynkach jest wyższa, a tym samym kredyt jest lepiej zabezpieczony.

Mieszkanie od dewelopera także łatwiej nabyć, a to dlatego, że ma on doświadczenie w sprzedaży. Większość deweloperów utrzymuje sprawny dział obsługi Klienta – od pracownika dowiesz się, jakie dokumenty będą niezbędne do uzyskania kredytu.

______________________________

[1] Ceny wrocławskich mieszkań mocno w górę. Mnóstwo osób kupuje na wynajem, https://gazetawroclawska.pl/ceny-wroclawskich-mieszkan-mocno-w-gore-mnostwo-osob-kupuje-na-wynajem/ar/12712230 (dostęp 18.10.2018).

[2] Ile za mieszkanie we Wrocławiu – sprawdzamy ceny latem 2017, https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/21804,ile-za-mieszkanie-we-wrocawiu-sprawdzamy-ceny-latem-2017.html (dostęp 18.10.2018).

Zostaw komentarz